Android İçin En İyi 3 Fotoğraf Tarama Uygulaması

Android İçin En İyi 3 Fotoğraf Tarama Uygulaması

Android İçin En İyi 3 Fotoğraf Tarama Uygulaması. Teknoloji gerçekten çok hızlı büyüyen ve gelişen bir sektördür. Son yüz yılda hayatımıza kattıklarımızın haddi hesabı yok. Bunların içerisinde hayatınıza renk katan ve bizimle beraber yaşayan teknoloji; fotoğraftır. Anılarımızı geleceğe aktaran, bizi iki boyutlu bir ölümsüz kılan bir teknolojidir. 19. yüzyılın başlarında yalnızca siyah-beyaz görüntüden ibaret olan fotoğraf, 20. yüzyıldan itibaren daha da geliştirilerek yavaş yavaş hayatımızda yer bulmaya başladı. Kendimizi ölümsüz kılma isteği, bu teknolojiyi daha cezbedici kıldı. 21. yüzyıla gelindiğinde ise fotoğraf artık kâğıt üzerinden alınıp cep telefonlarımıza sığdırılmaya başlandı. Böylece dijital fotoğrafçılık doğmuş oldu. Artık her anımızın cep telefonlarına sığdırılmasıyla birlikte çekmecelerimizde tozlanan o eski anıları da saklama ihtiyacı duyuyoruz. Bunun için de telefonlarımızla o eski fotoğrafları yeniden fotoğraflasak da o güzel ve sıcak görüntüyü bize sunamamakta. Buna binaen de fotoğraf tarama uygulaması ile anılarımızı dijital ortama aktarma olanağı bulmuş olduk.

1- PhotoScan Uygulaması

Bu uygulama, Google tarafından, Android ve iOS için ücretsiz olarak yayına sunmuştur. Kamera, fotoğrafın üzerine tutulduğu zaman dört köşesindeki noktalar sayesinde fotoğrafa net şekilde odaklanıyor. Böylece fotoğraflar ilk defa çekilmiş gibi kaliteli bir biçimde dijital ortama aktarılıyor. Çekilen bu fotoğrafları dilediğiniz takdirde Google Photos hesabına aktarabilirsiniz.

2- CamScanner Uygulaması

Bu programın çalışma mantığı da PhotoScan ile aynı fakat bu uygulamada çekmek istediğiniz yerleri manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Bu program gerçek bir fotoğrafı dijital ortama aktarmaktan ziyade, çektiğiniz belgeyi, fotoğrafı veya ders notunu otomatik olarak PDF formatına dönüştürerek daha iyi bir doküman elde etmek üzerine kurulu bir uygulamadır. Bu uygulama da ücretsiz olarak yayınlanmıştır.

3- Adobe Scan

Bu uygulama da CamScanner uygulaması ile aynı işlevi gören uygulamadır. Çektiğiniz belge ve fotoğrafları dijital ortama PDF olarak aktarıyor. Ayrıca bu belgeleri Adobe Document Cloud adlı uygulamada yedekleyebilirsiniz.