Beyninizi Hacklemek İsteyen 5 Teknoloji

Beyninizi Hacklemek İsteyen 5 Teknoloji

Beyninizi Hacklemek İsteyen 5 Teknoloji. İnsan beyninin doğası ile ilgilenen beş teknoloji bulunmaktadır. Oldukça ilgi çekici olan beş teknoloji sayesinde bilim ve beyin arasındaki bağlantı noktaları artmaktadır. Beyne hükmeden beş teknoloji de şu şekildedir;

Neuralink

İnsan beynine yerleştirilecek yapay zekâ kodlarını kullanarak yeni bir yazılım meydana getirmeyi anlatır. Bu sayede insan ırkı yeni bir bakış akışına sahip olacağa benziyor. Yapay zekâ kodları bir yazılım ile birleştiği zaman tıpkı bilgisayar gibi beynin de müdahale edilen bir yapıya dönüşmesini sağlar.

Ram Ve Beyin

Ram sensörleri ile beraber travmatik beyin hasarının üzerinden çalışılan bir teknolojidir. Beyin içerisine yerleştirilen RAM’ler sayesinde beyin dalgalarının hareketi kontrol ediliyor. Bu dalga hareketleri ile de ruhsal bozukluk olan durumlara müdahale edilebiliyor.

Muse Adlı Kafa Bandı

Beyin dalgalarının özellikleri ile ilgilenen bir teknolojidir. Beyin hacklemek için kafa kısmına geçirilir ve beyin dalgalarını görselleştirir. Stres anlarında sıklıkla kullanılacağı söyleniyor. Beyninizdeki dalgaların hareketi ile ilişkili olan bant sayesinde beyninize hükmetme durumu ortaya çıkmaktadır. Dalgaların, yüksekliğine bağlı tıbbi müdahaleler yapılabiliyor.

Emotive

Düşünce gücünü kullanarak nesneleri hareket ettirme gücüdür. Beyin, tam olarak bunun tamamını gerçekleştiremese de psikolojik olarak rahatsız olan kişilerde bu durum oldukça yaygındır. Filmlerde de görüldüğü üzere bazı bireylerin hayatlarında dönüm noktası olacaktır. Star Wars ve Matrix filmlerinde, nesne hareket ettirme filmlerin odak merkezi olmuştur.

Beyne Hükmeden İlaçlar

Haplar veya ilaçlar, beyne müdahale etmesi en kolay maddelerdir. Bu konu adına startup adında bir şirket bile kurulmuştur. Bu şirket, bu haplar ile beyin gücüne hükmetmeyi amaçladılar. Süper insan adında bir bireyin oluşacağını sundular. Fakat FDA onayı alamadılar. Zaman içerisinde geliştirileceği söz konusudur.