Dünyanın En İyi 5 Teknoloji ve Mühendislik Üniversitesi

Dünyanın En İyi 5 Teknoloji ve Mühendislik Üniversitesi

Dünyanın En İyi 5 Teknoloji ve Mühendislik Üniversitesi. Teknolojinin hızla gelişmesi ve artık hayatımızın her alanında, her anında adeta vazgeçilmez konuma gelmesi ile eğitimde adeta başka maceralara sürüklenmekte. İyi bir kariyer sahibi olmak, daha iyi bir gelecek sahibi olmak hiç şüphesiz iyi bir eğitimin sonucunda mümkün olabiliyor. İyi bir eğitim de iyi bir eğitim kurumunda mümkün olacağı da bir hakikat.

Sizler için bu yazımızda dünyadaki üniversiteleri değerlendiren Times Higher Education (THE) adlı derginin belli kriterlere göre yaptığı sıralamayı paylaşacağız. Dünyanın en iyi 5 Teknoloji ve Mühendislik Üniversitelerini sizler için listeledik.

İşte Dünyada saygınlığı olan THE’nın belirlediği en iyi teknoloji ve mühendislik alanında en iyi programlara sahip üniversiteler;

1) University of California

Dünyanın En İyi 5 Teknoloji ve Mühendislik Üniversitesi

1838 yılında ABD’de kurulan Üniversite 38000 öğrenciye yüksek kalitede eğitim veriyor. Üniversitenin bu güne kadar aldığı nobel ödülü sayısı 19. Apple kurucularından Steve Wozniak, Alphabet Başkanı Eric Schmidt, İntel kurucusu Gordon Moore bu üniversiten mezun.

2) ETH Zurich (İsviçre Federal enstitüsü)

1855’te İsviçre’de kurulan üniversitenin öğrenci sayısı 19000. 21 adet Nobel ödülü bulunuyor. Albert Einstein bu okuldan mezun.

3) National University of Singapore

1905 yılında Singapur’da kurulmuş olan üniversitenin öğrenci sayısı 38000 Razer CEO’su Min Liang Tan bu okuldan mezun.

4) İmperial Coologe London

İmperial Coologe London İngiltere’de kuruldu. Kuruluş tarihi 1907. 16000 öğrencisi var. H. G. Wells (bilim kurgu yazarı), Alexander Fleming (Penisilinin mucidi) bu okuldan mezun.

5) Princeton University

1746 da ABD de kurulan üniversitenin 8000 öğrencisi var. 41 adet nobel ödülü olan üniversite Alan Turing (Bilgisayar bilimini ortay çıkaran bilim adamlarından), Jeff Bezos (Amazon CEO’su) bu okuldan mezun.