Dünyanın En Yetenekli 5 Çocuğu

Dünyanın En Yetenekli 5 Çocuğu

Dünyanın En Yetenekli 5 Çocuğu, bu listemizde yetenekli 5 çocuk hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Farell Wu

Matematik dehası olarak tanınmaktadır. Wu henüz 12 yaşındadır. Business Insider tarafından dünyanın en zeki çocukları arasında gösterilmektedir. 2012 Matematik Olimpiyatları’nda tüm soruları yanıtlayarak birinciliği kazandı. Wu 3 yaşında iken hisse senedi alım satımı konusunda babasına danışmanlık yapmaya başladı. Amerika’ da bulunan University of Michigan’ da matematik üzerine lisans yapıyor. Mezun olduğu zaman yatırım bankacısı ya da Hedge Fon Yöneticisi olmayı düşünüyor.

Ryan Wang

Wang müzik dehası olarak bilinmektedir. 2 yaşında iken gitar çalmaya başlamıştır. American Protege İnternational Piano’da yeteneğini sergilemiştir. 2 yaşında gitar ile müzik hayatına başlayan Ryan, 4 yaşında ise annesi tarafından piyano derslerine götürülerek çok kısa ustalaşmıştır. Hatta 18 sayfalık konçertolar yazmıştır.

Doktor Akrit Jaswal

1 yaşında iken konuşmayı öğrenen Jaswal, 5 yaşında iken Shakespeare okumaya başlamış ve sonra tıp bilimiyle ilgilenmiştir. Şuan 20 yaşında olan Jaswal 10 yıldır doktorluk yapmaktadır. 7 yaşında iken bir ameliyata giriyor ve yaşadığı yer olan Hindistan’ da fakir bir ailenin kızının ameliyatını gerçekleştiriyor. 12 yaşında ise Tıp Fakültesi’ ne başlıyor. Şuan ise Uygulamalı Kimya üzerine doktorasını yapıyor.

Priyanshi Somani

Mental Matematik Uzmanı olarak bilinmektedir. Somani 6 yaşından beri Mental Matematik ile ilgilenmektedir. Mental Matematik, çok büyük sayıları çarpma, karesini ve karekökünü alma işlemidir. Henüz 11 yaşında iken 2010 yılında düzenlenen Dünya Mental Matematik Şampiyonası’nı kazandı. Aynı zamanda o tarihe kadar sorulan soruların tümüne doğru cevap veren tek kişi oldu ve unvanını kazandı. Yaşayan bir hesap makinesi olan Somani, Pakistan’ın en zengin ailelerinden birinin kızıdır.

Ramon Wilson

Nükleer Fizik Uzmanı olarak tanınan Ramon 1994 Amerika doğumludur. Wilson henüz 3 yaşında iken periyodik tabloyu 1 hafta içerisinde ezberlemiştir. Henüz 14 yaşında iken Nükleer Fizyon Deneyi’ni gerçekleştiren en genç kişi olma unvanını kazandı ve daha sonra birçok prestijli ödül kazanmıştır.