Ege’nin 5 Güzel Köyü

Stresli şehir ortamından bunaldınız mı? Kafanızı dinleyeceğini güzel, sakin bir yer mi? İşte boyutu Ege ‘nin 10 güzel köyü:

1- Bademli Köyü – Dikili / İzmir

Bademli Köyü, Dikili ilçesinde yer alan, cennet gibi bir güzelliği olan köydür. Bu köyü bu kadar güzel yapan şey ise, masmavi denizi ve bembeyaz kumlarıdır. Turizm amaçlı da önemli sayılabilecek bu köyün kumlaya ve masmavi denize sahiptir.

2- Çamlıbel Köyü – Balıkesir

Balıkesir’in Güre ilçesinde yer alan Çamlıbel Köyü , şehrin stresinden biraz uzaklaşmak için idealdir. Çamlıbel Köyü, muhteşem doğasıyla ve tertemiz havasıyla, stresinizi tamamen yok edebilecek güzelliğe sahiptir. Çamlıbel Köyü, içinde bulunan otellerle pansiyonlarıyla turizm için önemli bir değere sahiptir. Siz iyisi mi? En kısa zamanda Çamlıbel Köyü’nü ziyaret edin!

3- Birgi Köyü

Tam Bir Osmanlı şehri olan Birgi Köyü, İzmir’in Ödemiş ilçesine bakın. Osmanlı aşığıydı, mutlaka Birgi Köyü’nü ziyaret edin. Eşsiz doğasıyla ve tertemiz havasıyla, şehir burcu ve bunalımını alıp götürecek güzelliğe sahip olan Birgi Köyü, tarihi Osmanlı evleri .

4- Şirince Köyü

Mayalılar ın 2012 kehanetine Gore Kıyametten etkilenmeyecek yerlerden birisi, İzmir’in Selçuk ilçesi ne Bağlı Şirince köyü dur. Enfes doğası, muhteşem yemekleriyle sizi alıp götürecek. Şirince Köyü, eski çağlardan kalma seçenekleri bulunmaktadır. Şehir stresinden uzaklaşmak için, İzmir’in Şirince Köyü, tam aramanızı bir mekân!

5- Kuyucular Köyü

Yörüklerin yoğun olarak yaşadığı Kuyucular Köyü, Aydın’ın Umurlu ilçesine bağlı şirin bir köydür. Kuyucular Köyü, Yörüklerin enfes yemeklerini tadabileceğiniz, doğasıyla ve tertemiz havasıyla stresten uzaklaşabileceğiniz enfes bir köy.

 

Ege ‘nin 5 Güzel Köyü yazımızın dışında seyahat kategorileri yazılarımıza göz atabilirsiniz.