Kolayca Dosya Paylaşımı Yapabileceğiniz 15 Araç

Kolayca Dosya Paylaşımı Yapabileceğiniz 15 Araç

Kolayca Dosya Paylaşımı Yapabileceğiniz 15 Araç. Dosya paylaşımı yapabilmek, eğer çok fazla dosya varsa sorun haline dönüşebiliyor. Tek tek atmak çok uzun süreler aldığı gibi insanı da sıkan bir yöntem. İnternet üzerinden kolaylıkla paylaşım yapılabilen birçok araç mevcuttur.

MailBigFile

En çok tercih edilenlerden biri olan MailBigFile ile 2 gb’a kadar paylaşım yapılabiliyor. Paylaşımlar 10 gün boyunca paylaşılabilir durumda bulunuyor. En fazla 5 tane dosya aynı anda paylaşılabiliyor.

Filemail

30 gb gibi diğer platformalara göre oldukça geniş bir paylaşım sınırı bulunan Filemail’de dosyalar 7 gün boyunca saklanabilir. Aynı zaman dosyanın kaç defa indirildiği görülebilir.

WeTransfer

Kolay arayüzü sebebi ile tercih edilen WeTransfer üzerinden sadece 2 gb düsya paylaşımı yapılabilir. Üye olmadan paylaşım yapabilmek de en çok tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Sendthisfile

Sendthisfile ile dosya büyüklüğü sınırlaması olmadan paylaşımlar yapılabilir. Ücretsiz üyelik gerektirir ve 128 bit AES ile verilerin güvenliği sağlanır.

MediaFire

50 gb sınırlaması bulunan MediaFire ile dosya paylaşımları linki oluşturulabilir. Aynı zamanda paylaşılan dosyada indirme sınırlaması bulunmaz.

File Dropper

Ücretsiz olarak 5 gb dosya yükleme seçeneği sulan File Dropper yüklenen dosya hiç indirilmemiş ise 30 gün saklama imkânı sunuyor. Ayrıca sınırsız indirme olanağına sahip.

Files To Friends

Aynı anda 10 dosya gönderme imkânına sahiptir. Dosya boyutu sınırlaması 1 gb’tır. Üye olmadan kullanılabilir.

JumboMail

Kullanımı oldukça kolay olan JumboMail, kullanıcılarına 2 gb’a kadar dosya paylaşım imkanı verir. Arkadaşları davet etme ve kayıt olma halinde 5 gb’a kadar paylaşım fırsatı veriyor.

Transfernow

Transfernow ile dosyaların kaç kez indirildiği görülebilir, dosyalar 15 gün boyunca depolanabilir. 3gb’a kadar dosya büyüklüğü sınırı bulunuyor.

TeraShare

Bir bulut depolama hizmeti olan TeraShare herhangi bir dosya boyutu sınırlamasına sahip değil. Biraz karışık olduğu için çok fazla tercih edilmiyor.

Email Large File

Email Large File ile dosyalar şifrelenebilr, bir dosyanın kaç kez indirilebileceğine karar verilebilir. Her gün en fazla 5 dosya gönderme sınırına sahiptir.

StreamFile

Aylık 1 gb bant genişliği sunan StreamFile ile bir seferde 500 MB dosya gönderimi yapılabilir. Paylaşılan dosya ise 1 gün saklanır.

Sendspace

İndirme hızı sınırlamasına sahip olduğu için çok tercih edilmeyen SendSpace ile dosyalar 30 gün boyunca saklanabilir, en fazla 300 MB’lık dosyalar gönderilebilir.

pCloud Transfer

Bulut depolama hizmetine sahiptir. Bir seferde en fazla 5 gb dosya gönderilebilir, toplamda 10 dosya gönderme imkânı sunar.

Google Drive

15 gb ücretsiz depolama imkânı sunan Google Drive ile dosyalar sınırsız bir süre ile depolanabilir. Gmail ve Google Fotoğraflar ile doğrudan Drive’a depolama yapılabilir.